Na skok (Florencie)

Itálie

Během Erasmu jsme se vydali i do Florencie, jelikož z Bologni jste tam prakticky hned – celá cesta toskánsko-románskými Apeninami zabere méně než hodinu a půl. Díky ideální vzálenosti jsme se rozhodli pro jednodenní výlet. V té době už jsme byli v Itálii nějaký ten pátek, a tak jsme po vzoru Italů s odjezdem vůbec nespěchali – teprve okolo 11 jsme projížděli nádherným pohořím.

Číst více

Město módy (Miláno)

Itálie

Po dvouměsíční odmlce přicházíme se sérií příspěvků z Itálie. Oba jsme se totiž rozhodli využít studijního programu Erasmus+ a vydat se na půl roku do zahraničí. Nezávisle na sobě jsme si vybrali Itálii a zároveň města relativně blízko u sebe – Bolognu a Miláno. Když nám to tak hezky vyšlo a našli jsme Flixbus jako náhradu za drahé italské vlaky, rozhodli jsme se, že zdokumentujeme některá z navštívených míst.

Číst více

Na jih a zpět (Galle, Mirissa)

Srí Lanka

Po návštěvě Kumari nám zbývalo ještě půl dne a my se rozhodli ho využít k přesunu na jih, což pro nás byla zatím nejdelší vzdálenost v kuse. Do Colomba jsme se z Pinnawaly dostali relativně rychle, ale v Colombu jsme chytli večerní dopravní špičku. Celá cesta autobusem se tak protáhla o několik hodin a do Galle jsme dorazili až kolem desáté večer, kde pro nás odměnou byla pořádná sprcha. I když jsme opět rádi viděli ruch Colomba, během průjezdu jsme na sebe nabalili tolik špíny, že z nás tekla černá voda.

Číst více

Koupali jsme slona (Hatton, Pinnawala)

Srí Lanka

Ze začátku jsme nechápali, jak Srí Lanka, která je rozlohou menší než Česká republika, může mít přes 21 milionů obyvatel. V horách jsme ale viděli, jak lidi opravdu dokážou žít úplně všude, a tak i “městečko” Hatton mělo přes 100 000 obyvatel, což se dalo odhadnout už podle velikosti nádraží. Poprvé na Srí Lance jsme si připadali jako delegace, jelikož na nás u východu čekal náš hostitel s cedulí se jmény. Ten nás vzal, jak jinak než tuk-tukem, do našeho ubytování v nedaleké Dickoyi.

Číst více

Vzhůru do hor! (Ella)

Srí Lanka

Po relaxu v Arugam Bay jsme potřebovali zase nějaké dobrodružství, a tak jsme se vydali do hor. Za cílovou destinace jsme si zvolili Badullu, ale v půlce cesty jsme změnili názor a zamířili rovnou do Elly ležící v 1024 m.n.m., kam jsme se po třech hodinách z Monaragaly vyškrábali autobusem.

Číst více