Město módy (Miláno)

Po dvouměsíční odmlce přicházíme se sérií příspěvků z Itálie. Oba jsme se totiž rozhodli využít studijního programu Erasmus+ a vydat se na půl roku do zahraničí. Nezávisle na sobě jsme si vybrali Itálii a zároveň města relativně blízko u sebe – Bolognu a Miláno. Když nám to tak hezky vyšlo a našli jsme Flixbus jako náhradu za drahé italské vlaky, rozhodli jsme se, že zdokumentujeme některá z navštívených míst.

Galleria Vittorio Emanuele II
Podzemní obchod Apple
Nejlepší reklamní místa jsou zabrána módními značkami

Když jsme se setkali v Milánu, právě probíhal italský svátek módy – Fashion Week. A to bylo něco, co jsme chtěli vidět. Říká se totiž, že touto dobou obyvatelé nosí ty nejlepší kousky ze svého šatníku, o čemž jsme se i my sami přesvědčili. Na samotné přehlídky je téměř nemožné se dostat, jelikož jsou pouze pro pozvané hosty. Nicméně před začátkem přehlídek se na místě konání shromažďují skupiny fotografů, novinářů a zvědavých turistů, takže jsme hezky zapadli.

Duch Fashion Weeku
Módní přehlídka v Giorgio Armani Spa

Po hodině sledování výstředně oblečených hostů, dychtivých novinářů a nasávání atmosféry okolo přehlídky jsme si Fashion Week mohli odškrtnout a jít si užívat krásy Milána.

Castello Sforzesco

Navečer jsme se ještě byli podívat na univerzitu Bocconi, kde Šíma studuje. V blízkosti univerzity je i čtvrt Navigli, známá pro svůj noční život. Celá čtvrt je protkaná kanály, kolem kterých je mnoho restaurací a barů, a místo tak působí jako místní “náplavka”. Nemohli jsme tak nepodlehnout skvělé večeři a vínu.

Università commerciale Luigi Bocconi
Západ slunce v Navigli
Místní náplavka

Jelikož Šíma bydlí na západním okraji Milána, využili jsme příležitosti a ráno navštívili místní Parco delle Cave. I přes horší počasí jsme odpoledne zamířili prohlédnout si moderní část města – Porta Nuova a CityLife.

Nakonec jsme se dostali obloukem zpět na hlavní náměstí k majestatnému Duomu, kde jsme si prošli už jen v rychlosti výstavu vývoje značky Louis Vuitton, kterou dočasně otevřeli v rámci Fashion Weeku.

Hlavní nádraží Milano Centrale
Úplně jako v New Yorku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *