Tady mají pláže? (Zandvoort aan Zee)

I přes nepříznivou dobu covidu, jsme se rozhodli přestěhovat do Amsterdamu, kde jsme od září nastoupili na magisterské studium (i když jsme mohli studovat a dokončit celý program online z Česka). Hned v září jsme využili teplého počasí a jeli jsme prozkoumat místní pláže.

Jak jsme brzy zjistili, vlakem se v Holandsku dostanete rychle kamkoliv. Během 30 minut jsme už vystupovali z vlaku v přímořském městečku Zandvort aan Zee, kam z hlavního nádraží jezdí nepřetržitě kyvadlový spoj. Spolu s námi vystoupila i polovina Amsterdamu.

Lidé z přervaného vlaku se rychle rozutekli na širokou pláž, která se táhne až k Haagu. Pobřeží nám připomínalo italské středisko, nechyběly zde ani nevkusné panelové apartmánové domy a pojízdné občerstvení. Proto jsme se vydali po pláži až na okraj města, kde bylo méně barů a lidí.

Nevkusné pojízdné občerstvení

Jediný rozdíl od Itálie je ledové moře, takže místo koupání jsme po procházce na pláži zamířili k vyhlášené rybárně. Zjistili jsme, že v Holandsku se nám bude líbit, protože mají Kibbeling – vynikající smažené rybí kousky.

Vkusné pojízdné občerstvení s Kibbelingy

Pláže sice byly přeplněné, ale v centru městečka bylo liduprázdno. I když restaurace ani kavárny nemusely mít zavřeno, covid ovlivnil cestovní ruch natolik, že většina podniků byla mimo provoz. Snad, až se sem příště vrátíme, zažijeme tu pravou atmosféru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *