Ve vlnách (Arugam Bay)

Srí Lanka

Poslední dva dny v Arugam Bay jsme se rozhodli užít si naplno. Přálo nám počasí, takže vás varujeme, tenhle post je plný fotek jak vystřižených z katalogu na perfektní dovču.

My to říkali… 😀

Ráno jsme začali super snídaní a konečně poprvé vyzkoušeli mladý kokos, který je na Srí Lance k dostání na každém rohu. Ještě jsme koupili naši oblíbenou sváču, zeleninové rotti, kterou jíme už od příjezdu každý den. Je to placka plněná různou směsí kari zeleniny a u každého prodejce chutná jinak. Nám nejvíc chutná s mletou čočkou a bramborami.

Rotti jsou ty trojúhelníčky

Arugam Bay je v červenci hlavní surfařskou oblastí, a tak jsme neodolali pokušení surf vyzkoušet. V celé oblasti si každý může najít pláž podle svých zkušeností, pro úplné začátečníky je zde Pottuvil Point, Elephant Rock a Baby Point, kam jsme zamířili i my.

Baby Point
Vlny odkrývají černý písek a tvoří obrazce

Surf jsme vyzkoušeli pouze na pár hodin, a pak jsme se spálení, vyčerpaní, ale šťastní odebrali do stínu palem (a baru :)).

Happy, páč chytla svou první vlnu 🙂
Mangové lassi

Večer jsme chtěli oslavit naše narozeniny, proto jsme se vrhli do ochutnávky čerstvých mořských plodů, které máme oba rádi. Celá večeře vyšla jak naše dva low-budgetové dny, ale naštěstí máme dohromady čtyři ledviny, a tak jsme mohli jednu obětovat.

Berte nás s rezervou, na české poměry to byla stále super cena 🙂

Druhý den jsme po surfu cítili celé tělo, proto už jsme jen procházeli fotogenické pláže plné rybářských lodí, koupali se, odpočívali, jednoduše si užívali atmosféru. Zůstali jsme až do západu slunce.

Místní rybáři
Weird flex, but ok

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *