Bangkok (část 1.)

Vedro. Zpocení jsme vystoupili z metra uprostřed čínské čtvrti a vydali se na 10 minut dlouhý kulturní šok cestou do ubytování. Až teď nám došlo, že jsme jeli opět na dovolenou do Asie.

Sprcha nás po skoro 20 hodinách cestování a 3 hodinách spánku v letadle postavila zpět na nohy. A tak jsme posbírali zbylé síly a vylezli jsme na pár minut vzdálený chrám Golden Mount, abychom šli té kultuře trochu naproti.

Tip, kde si člověk může užít západ slunce

Po západu slunce jsme se rozhodli, že je na čase vyzkoušet místní kuchyni. Vyrazili jsme ulicemi plných aut (ale žádných lidí) zpět do čínské čtvrti. Jak jsme si později přečetli, slavná pouliční občerstvení v “China town” jsou v pondělí zavřená – to vysvětlilo náš hlad a frustraci, kam se všichni poděli. Nakonec jsme zašli na večeři do nóbl sechuanské restaurace v obchoďáku místo street food stánku. Jet lag jsme přebili únavou.

Večerní “opuštěná” ulice bez trhů

První zastávkou následující den byl Flower market, kde měli kromě různorodých kytek a pytlů natrhaných květů do chrámů i skvělé mango sticky rice.

Terka kytky ocenila a já dokázal uznat, že je tam fakt hodně kytek

Po této sladké snídani jsme prošli uličkami až ke Grand Palace. I přes relativně drahý vstup (500 bahtů pro turisty) a davy lidí, jsme z komplexu byli ohromeni. Narozdíl od Thajců mají turisté jiné, mnohonásobně vyšší ceny vstupů do atrakcí, národních parků a občas i dopravy.

Po obědě jsme přijeli přívozem na druhý břeh řeky Chao Phraya k monumentálnímu chrámu Wat Arun. Zde se člověk nemusel vyhýbat davům Britů, ale asijským turistům, kteří se fotili v tradičních thajských kostýmech.

Abychom se dostali zpět přes řeku rozdělující Bangkok, využili jsme veřejnou dopravu – rychle plovoucí loď, kde nástup i výstup probíhá na molech podél řeky v rámci vteřin. My vyskočili v historické části Talat Noi a užili si autentické zapadlé uličky s obchody, kde najdete doslova cokoliv.

Cokoliv je na prodej

Talat Noi je periferie čínské čtvrti volně navazující na hlavní ulici, kde už tentokrát byl street food market v plném proudu.

Večer k hromadě lidí, aut a neidentifikovatelných vůní přibyly i zářivé neony.

Večerní street food
Food okénko

Bonusová rubrika přibližující thajskou kuchyni, aneb co jsme snědli a nezapomněli vyfotit.

Mango Sticky Rice
Pad See Ew (široké nudle se sójovou omáčkou)
Gyoza knedlíčky s krevetou
Pad Thai
Kokosová zmrzlina s mangem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *