Poslední výletování (Como, Verona)

Když vás na chvíli omrzí Miláno, je mnoho cílů, kam se během jednoho dne vypravit. My si vybrali cestu do Coma, kam vede přímé vlakové spojení. Vyjeli jsme tedy brzy ráno a po 40 minutách jsme vystoupili na vlakovém nádraží v malebném městečku Como.

Como

Město je turisticky známé, jelikož leží u stejnojmenného jezera (Lago di Como). Jelikož Šíma zde byl už dvakrát, věděli jsme, že musíme využít brzkého příjezdu a co nejrychleji běžet k lanovce, kde se kolem desáté začíná tvořit fronta. Lanovka vás totiž vyveze nad město Como, odkud je úžasný výhled, a proto je místo velice oblíbené.

Lanovka z Coma do Brunate

Na vrcholku hory jsme podnikli krátký výšlap k majáku Voltiano, během kterého je k vidění spousta krásných vil. Okolí Coma je totiž proslulá rekreační oblast (i George Clooney má u jezera vilu).

I se zasněženými Alpami

Jelikož jsme neodhadli převýšení, tak jsme se příjemně vyčerpaní po hodinové procházce vydali lanovkou zpět do města. Poté, co jsme prošli kolem dlouhé fronty na lanovku, chtěli jsme jít na oběd do restaurace, kterou jsme si předem vybrali. Když jsme na místo přišli, zjistili jsme, že Italové opět nezklamali – restaurace měla otevřeno pouze jeden den v týdnu. Po dvou měsících v Itálii nás to vůbec nepřekvapovalo a místo toho jsme si našli malé zapadlé bistro se skvělou pastou.

Po pozdním obědě už jsme si jen užívali atmosféru uliček, hezkého počasí a italských obchůdků. Do Milána jsme dorazili relativně brzy, jelikož nás následující den čekal další výlet.

Nejspíš se inspirovali na Wall Street a aplikovali na italskou ekonomiku 😀
Cattedrale di Santa Maria Assunta di Como

Verona

Opět z hlavního nádraží, tentokrát však rychlovlakem, jsme se rozjeli směr Verona. Prvním překvapením po výstupu z vlaku bylo moderní a čisté nádraží, dokonce i elektrokoloběžky Lime (takové ty zelené, co se v Praze všude válí) zde byly vzorně seřazené.

Piazza Brà
Arena di Verona
Torre dei Lamberti

Ve Veroně jsme udělali klasické kolečko – památky, obchody, zmrzlina… a najednou byl večer.

Památky pod náporem turistů
Juliin balkón
Obchody
Zmrzlina

Druhé překvapení bylo, jak je večerní nasvícená Verona krásná. Mrzelo nás, že nemůžeme zůstat déle a užít si aperitivo. Museli jsme se totiž vrátit každý do svého erasmáckého bydliště – Bologni a Milána.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *