Z Hájí do Háje (Krušné hory)

Konečně jsme si na výlety po Česku přibalili i GoPro, a tak zde můžeme zvěčnit další vzpomínku. Sice to má od Srí Lanky daleko, ale šetříme na Amsterdam, a proto toto léto objevujeme krásy Česka. Tentokrát jsme si udělali dovču v západní Čechách.

Naučnou část výletu jsme si odbyli hned na začátku, když jsme zastavili v Lidicích a prošli si památná místa. Poté, po skvělém vietnamském občerstvení ve Slaném (Bun Bo Nam Bo za neuvěřitelných 109,-), jsme už razili směr Háj pod Klínovcem.

Na webu jsme se dočetli, že se na Klínovec nevyplatí jít pěšky, a tak jsme se ještě před večeří hezky (pražsky) vyvezli autem až na vrchol. Lidi na internetu měli pravdu, je zde k vidění rozpadlý barák, televizní vysílač a lanovky. Pro pěší turisty je jediným lákadlem rozhledna, nicméně pro nadšence bikery je Klínovec ráj díky velikému Trail Parku.

Se sněhem je to tu asi hezčí..

Protože nás v okolí zaujalo několik přírodních úkazů, rozhodli jsme se následující den pro mini roadtrip, během kterého jsme se snažili vše stihnout. Ráno jsme začali s krátkým výstupem na nedaleký vrchol Meluzína, na který vede neznačená cesta. Díky tomu jsme měli možnost užít si výhled na vrcholu úplně sami, a proto hodnotíme výšlap 10/10.

Vrchol Meluzína

Dále jsme se přehoupli přes Klínovec na Boží Dar, kde nás kromě české svíčkové čekala příjemná procházka skrz Božídarské rašeliniště. Tomu dáváme 8/10.

Naučná stezka rašeliništěm u Božího daru.
Ne, že bychom dokázali říct jméno této kytky… 😀

Třetí zastávkou byly propadliny Vlčí jámy. Jejich součástí je i Ledová jáma, do které se dá po schodech sejít. Tři sta metrů od propadlin se nachází i rozhledna, ale jak jsme rychle pochopili, větším lákadlem je občerstvení u ní. Raději jsme se mu vyhli obloukem a popojeli k Červené jámě. I tady se vše točilo kolem občerstvení, tak jsme rychle hodili zpátečku a vrátili se na hotel, kde na nás čekala zasloužená hodina wellness.

Vlčí jámy
Šíma v jámě
Ledová jáma bez Šímy

Cestou zpět do Prahy jsme ještě stihli zavítat do Karlových Varů, které nás mile překvapily. Už od začátku jsme se nadšeně ujali rolí turistů, kteří absolvují klasické kolečko po kolonádě včetně zmrzliny a koštování pramenů. Vary hodnotíme 9/10.

Protože se nám ještě nechtělo zpět do Prahy, stihli jsme ještě krátkou zastávku na pohádkovém hradě Loket, odkud nás vyhnal až déšť. Přesto místu dáváme 8/10.

Příjezd ke hradu Loket

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *