Karibik volá (Lipno, Český Krumlov)

Další víkend v Česku. Tentokrát jsme si chtěli vynahradit dovolenou u moře, a tak jsme sjeli do místního “Karibiku” aka na otočku na Lipno.

Cestou na Lipno můžete potkat dvě kategorie řidičů:

  • Ti, kteří jedou na Lipno,
  • Ti, kteří jedou na Lipno s Wazem.

My jsme se naštěstí díky této skvělé aplikaci obratně vyhli všem kolonám tak, že jsme se po necelých 3 hodinách ocitli na písečné pláži Windy Point.

Prvotní zděšení, kolik je na pláži lidí, po hodině opalování lehce odpadlo, a po zapůjčení paddle boardu už jsme si jen užívali atmosféru léta.

Atmosféra se nám nakonec líbila natolik, že jsme si ve vedlejším kempu rozložili stan, abychom si na pláži mohli vychutnat západ slunce a pár drinků.

Ráno bylo pod mrakem, což nám vyhovovalo ze dvou důvodů – dospávali jsme rušnou noc v hlučném kempu a měli jsme ideální podmínky pro druhou část výletu. Tou byla návštěva Českého Krumlova a zámku Hluboká.

V Českém Krumlově jsme si udělali klasické špacírovací kolečko se zastávkou na dobré kafe a oběd, chvíli pozorovali vodáky, jak sjíždí jezy, a jednoduše si užívali atmosféru bez mraků turistů. Možná díky tomu se nám město moc líbilo. K autu jsme se vrátili skrze zámek, odkud je krásný výhled na centrum Krumlova.

K zámku Hluboká nemáme moc co dodat, byl jednoduše krásný stejně jako celý výlet. Fotky to za nás vyjádří nejlíp. 🙂

Zámecká zahrada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *